Obecní knihovna

Upozornění pro občany - knihovna v Hrdějovicích bude ve středu dne 31.5.2023 uzavřena

Upozorňujeme občany, že ve  středu dne 31.5.2023 bude knihovna v Hrdějovicích uzavřena.
Děkujeme za pochopení

Obecní knihovna

Najdete nás v budově zdravotního střediska, v Krátké ulici, v prvním patře.
Otevřeno každou středu od 16:00 do 19:00 hodin.

K dispozici je čtenářům celkem 2539 titulů, z toho 428 naučné literatury a to jak pro děti – tak pro dospělé. Naučná literatura pro dospělé zahrnuje vědeckou, odbornou a populárně naučnou literaturu nejen ze všech vědních oborů, ale i z oblasti umění a sportu. Nechybí ani encyklopedie. Děti si mohou vybrat z nejrůznějších encyklopedií, technických příruček a návodů ke sportovním a zábavným hrám.

K dispozici je 2111 titulů z oblasti krásné literatury. Vybrat si můžete knihu některého z českých i zahraničních autorů, přepisů divadelních her a románů pro ženy. Malým čtenářům jsou určeny pohádky, pověsti a dětské příběhy, najdou v knihovně i doporučenou školní četbu.

Pro rozšíření a zatraktivnění knižního fondu je dvakrát ročně zapůjčeno z Jihočeské vědecké knihovny cca 250 svazků výměnného fondu.

Knihovna odebírá několik časopisů. Půjčit si můžete Vlastu, Květy, Receptář a Zahradu. V současné době knihovnu navštěvuje 102 čtenářů. Registrace nových čtenářů a půjčování knih je zdarma.

Výpůjční knihovna pracuje v Regionálním systému Jihočeské vědecké knihovny, zkráceně REGKS. Knihy je možno rezervovat v ON-LINE katalogu.

ON-LINE KATALOG (VSTUP)

Evidenční číslo knihovny 5286.